رزرواسیون آنلاین تور
رزرواسیون آنلاین هتل
رزرو آنلاین پرواز

یزد

یزد

 یزد شهری است کویری که در محل تقاطع دشت کویر و دشت لوت و در مرکز ایران واقع شده است. این شهر که عروس کویر خوانده می شود از جمله شهرهای منحصربفرد ایران است. معماری غریب، صنایع دستی متفاوت، شیرینیهای خوش-رنگ و خوش مزه و آیین زرتشتی  از جمله جذابیت های این شهر کهن محسوب می شوند که در هیچ جای دیگری از ایران نمی توان همتایی برای آنها پیدا کرد.شاید مهم تر از تمام موارد بالا، وجودمردمانی خونگرماست که شما را غافلگیر می کند، مردمانی که صفای گذشته خود را از دست نداده اند و با آغوش باز و چهره ای گشاده پذیرای شما هستند.شاید از دلایل این امر قرار گرفتن این شهر در قلب بیابان های ایران باشد که منظر فرهنگی و فیزیکی متفاوتی به آن بخشیده است. درزیر این شهر رشته ای از قنات های متعدد قرار دارد که در ... ادامه مطلب
 یزد شهری است کویری که در محل تقاطع دشت کویر و دشت لوت و در مرکز ایران واقع شده است. این شهر که عروس کویر خوانده می شود از جمله شهرهای منحصربفرد ایران است. معماری غریب، صنایع دستی متفاوت، شیرینیهای خوش-رنگ و خوش مزه و آیین زرتشتی  از جمله جذابیت های این شهر کهن محسوب می شوند که در هیچ جای دیگری از ایران نمی توان همتایی برای آنها پیدا کرد.
شاید مهم تر از تمام موارد بالا، وجودمردمانی خونگرماست که شما را غافلگیر می کند، مردمانی که صفای گذشته خود را از دست نداده اند و با آغوش باز و چهره ای گشاده پذیرای شما هستند.
شاید از دلایل این امر قرار گرفتن این شهر در قلب بیابان های ایران باشد که منظر فرهنگی و فیزیکی متفاوتی به آن بخشیده است. درزیر این شهر رشته ای از قنات های متعدد قرار دارد که در گذشته  آب شهر را تامین می کردند و بادگیرهایی که زینت بام های یزدی هستندو گرما را از خانه های آنان دور می کنند.
شهر یزد را زمانی می توانید با تمام وجود حس کنید که رها و آزاد در بافت تاریخیگام بردارید و خود را در آن گمکنید. این قسمت از شهر که مملو از خانه های کاه گلی با کوچه های باریک و تودرتو و و سابات ها و بادگیرهای متعدد است به قول یونسکو یکی از کهن ترین شهرهای جهان است. این بافت نمونه ای کم نظیر از شهری تاریخی و میراثی زنده است که هنوز زندگی در آن جریان دارد. بعد از قدم زدنی لذت بخش می توانید با اقامت در هتل های سنتی واقع در بافت تاریخی به طور کامل در فضایسنتی یزد غرق شوید.
یزد در این جا تمام نمی شود. این شهر مرکز آیین زرتشتی است،آیینی یکتاپرست که قبل از تصرف ایران به وسیله اعراب مسلمان مدت ها در این سرزمین پرستش می شده است.تعداد زرتشتیان اکنون بسیار اندک است و بیشتر آنها در شهر یزد اقامت دارند. یزد و مناطق اطراف آن،همچون پرستشگاهی، محل به جا آوردن آیین ها و مناسک زرتشتی است.آتشکده و برج خاموشی از جمله مکان هایی در شهر یزد است که می توانید آثار این آیین کهن را نظاره کنید.
مسجد باشکوه جامع یزد، تکیه ی حیرت انگیز امیرچخماق، زندان اسکندر، خانه لاری ها، زورخانه صاحب الزمان و باغ دولت-آباد از دیگر جاذبه های قابل ذکر یزد است کهتجربه ای متفاوت و خاطره انگیز را برای شما رقم می زند.
در کنار این جاذبه های تاریخی و معماری شما می  توانید در بازار یزد بهترین پارچه ها و ترمه های ایران را خریداری کنید و چنانچه به خوردن شیرینی یا خرید آنها به عنوان سوغات علاقمندید می توانید قطاب و باقلوا را امتحان کنید.
شرکت ایرانگردی مارکوپولو از شما دعوت می نماید از شهر یزد بازدید نمائید.
بستن
موقعیت یزد در نقشه Google
تورهای پیشنهادی با اقامت در